 25 augustus 2026 

 

# Steelanol start vierde bioreactor op

 



 

 ![Steelanol Gent](/sites/default/files/styles/landscape_1110/public/2026-08/Steelanol%2C%20Ghent%20%286%29.jpg.webp?h=9855f42d&itok=CnX2pfXg) 

 



 

 

 

 

 De [bijkomende geluidsisolatie die recent aan de Steelanol-installatie werd aangebracht](/nieuws-publicaties/nieuws/update-geluidsisolatie-steelanol-installatie "Update geluidsisolatie Steelanol-installatie"), levert het beoogde resultaat op. De uitgevoerde metingen tonen aan dat de geluidsniveaus onder controle blijven.

Vanaf deze namiddag nemen we een **vierde bioreactor** in gebruik. Hierdoor wordt het gasdebiet stapsgewijs verhoogd richting het maximale niveau waarvoor de installatie is ontworpen. Dit is een belangrijke stap in de verdere ingebruikname van de installatie.

Ook tijdens deze fase blijven we de geluidsimpact nauwgezet opvolgen. Dat gebeurt via interne metingen, tijdelijke meetposten in de omgeving en periodieke controles door een externe geluidsexpert. Na elke verhoging van het gasdebiet evalueren we de meetresultaten zorgvuldig. Indien nodig sturen we bij en onderzoeken we bijkomende maatregelen om eventuele hinder verder te beperken.

Daarnaast wordt vanaf 31 augustus de Steelanol-installatie tijdelijk uit dienst genomen voor een **gepland** **onderhoudsprogramma**. De installatie zal naar verwachting stilliggen tot 25 september. Voor bepaalde onderhouds- en veiligheidsactiviteiten is het noodzakelijk om installatiedelen gecontroleerd drukloos te maken. Daarbij kan gedurende korte tijd een hoorbaar afblaasgeluid optreden. Om de impact op de omgeving zoveel mogelijk te beperken, vinden deze activiteiten tijdens de daguren plaats.

We werken momenteel de planning verder uit en bezorgen hierover vooraf nog een afzonderlijke communicatie, met inbegrip van de verwachte timing.



 

 

 





 

### Share this post

  [Deel op Facebook](https://www.facebook.com/sharer.php?u=https%3A//belgium.arcelormittal.com/nieuws-publicaties/nieuws/steelanol-start-vierde-bioreactor-op.md)[Deel op Twitter](https://twitter.com/intent/tweet?url=https%3A//belgium.arcelormittal.com/nieuws-publicaties/nieuws/steelanol-start-vierde-bioreactor-op.md)[Deel op Linked In](https://www.linkedin.com/shareArticle?mini=true&url=https%3A//belgium.arcelormittal.com/nieuws-publicaties/nieuws/steelanol-start-vierde-bioreactor-op.md&title=Steelanol%20start%20vierde%20bioreactor%20op)  

 

 ## Blijf je graag op de hoogte van onze bureninfo?

Wil je een melding ontvangen wanneer er nieuwe informatie voor buurtbewoners gepubliceerd wordt? Vul je e-mailadres in en blijf op de hoogte!

 JavaScript moet ingeschakeld zijn om dit formulier te kunnen gebruiken.

  E-mailadres   

  Locatie    Gent  

   Geel  

   Genk  

   Luik  



 

Meld hier aan voor bureninfo

Je bevestigt hiermee dat je akkoord gaat met onze algemene voorwaarden.

 

\* Verplicht veld